Drugi wniosek w programie Czyste Powietrze [cz. 23]

0

W ramach Akcji społecznej „Ocieplam dom i walczę ze smogiem” ekspert Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dr inż. Daniel Markiewicz odpowiada na pytania naszych Czytelników zainteresowanych kwestiami związanymi z dofinansowaniem w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Pytanie: W 2021 r. w domu została zamontowana pompa ciepła, zainstalowano ogrzewanie podłogowe, docieplono poddasze. Czy w nowej odsłonie programu na rok 2023, na nowych zasadach mogę złożyć wniosek, docieplić ściany i wymienić okna??

Odpowiedź: Jeśli na te prace i zmiany był już składany wniosek, w ramach nowej wersji programu Czyste Powietrze możliwe jest złożenie drugiego wniosku o dofinansowanie na ten sam budynek, ale na inny zakres rzeczowy niż objęty pierwszym wnioskiem i umowa o dofinansowanie po spełnieniu warunków określonych w programie.

DR INŻ. DANIEL MARKIEWICZ
Główny Specjalista w Wydziale Czystego Powietrza w Departamencie Efektywności Energetycznej
Absolwent kierunku inżynieria środowiska na Politechnice Częstochowskiej ze specjalizacją ogrzewnictwo, wentylacja i ochrona atmosfery. Ukończył również studia doktoranckie oraz uzyskał stopień naukowy doktora w tematyce związanej z oczyszczaniem spalin w przemyśle energetycznym. Ponadto ukończył roczne studia podyplomowe w zakresach: pedagogika, menadżer projektów badawczych oraz sporządzanie audytów i świadectw charakterystyki energetycznej budynków. Od wielu lat – jako audytor – zajmował się również poprawą efektywności energetycznej w budownictwie. Należy do Zrzeszenia Audytorów Energetycznych oraz Certyfikowanych Audytorów/Ekspertów ds. Energetyki wpisanych na listę NFOŚiGW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj