Skuteczna termoizolacja – czy chodzi tylko o ciepło?

0

Skuteczna izolacja termiczna to nie tylko cieplejszy budynek. W dzisiejszych czasach jako „skuteczność” należy rozumieć szereg innych czynników niż tylko ciepło wewnątrz budynku. To również, a może przede wszystkim ochrona środowiska. O tym, jak ważny jest to aspekt, świadczy wiele rządowych i światowych programów, mających na celu zmniejszenie negatywnego wpływu człowieka na środowisko poprzez zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. Powstają programy jak Fit For 55, czyli pakiet unijnych aktów prawnych mających na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych o 55% względem emisji z roku 1990. Należy również wspomnieć, że wszelkie programy związane z tzw. OZE będą miały największy sens, nie tylko wówczas, kiedy energia będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych, ale również wtedy, kiedy społeczeństwo będzie konsumować mniejsze ilości tej energii.

Skuteczność izolacji termicznych należy również postrzegać jako jej koszt, łatwość zastosowania, dostępność, a także to, czy jest ona ekologiczna.
Te wszystkie cechy skutecznie łączą się w opatentowanej technologii w 100% ekologicznych powłok termoizolacyjnych, produkowanych przez polską firmę BLOKTHERM®.

Technologia BLOKTHERM® to:

 • trwałe docieplenie obiektów,
 • zmniejszenie kosztów energii,
 • ochrona środowiska,
 • zmniejszenie kosztów robocizny,
 • szybkie tempo prac,
 • produkty w 100% ekologiczne,
 • możliwość stosowania tam, gdzie inne rozwiązania nie dają rady!

Programy Unii Europejskiej a termomodernizacja

Redukcja emisji CO2 jako element troski o środowisko to tylko jeden z aspektów unijnych działań w kwestii takich programów jak choćby „Fit for 55”.

Zmniejszenie zużycia energii (której koszty cały czas dynamicznie rosną) to również oszczędności dla przeciętnego gospodarstwa domowego, ale też w skali krajów lub całej UE, większe bezpieczeństwo energetyczne. Jak istotny jest to aspekt, świadczy wydany 8 marca 2022 r. przez Komisję Europejską komunikat „RePowerUE” stawiający właśnie na niezależność energetyczną UE zwłaszcza w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę i zależności UE od dostaw energii z Rosji.

Dlatego tak ważnym elementem poza ekologią w uzyskaniu energii jest jej maksymalnie efektywne wykorzystanie. Oznacza to, że nie tylko należy zużywać jak najmniejsze ilości ciepła, ale również w ramach wyprodukowania danej ilości energii ogrzewać możliwie jak najwięcej obiektów.

Właśnie dlatego w najbliższych latach czeka nas prawdziwa fala doizolowania budynków. Według danych GUS w samej Polsce istnieje prawie 7 mln budynków mieszkalnych. Szacuje się, że ok. 40% z nich wymaga termomodernizacji w celu zmniejszenia ilości zużytej energii. Przyjmując dane Eurostatu za rok 2020, wydatki na energię stanowią 7,9% wszystkich wydatków przeciętnego gospodarstwa domowego w Polsce. Zmniejszenie tych wydatków umożliwi ulokowanie odzyskanych funduszy w inne gałęzie gospodarki, co również przyczyni się do jej rozwoju.

BLOKTHERM® – skuteczność termoizolacji na najwyższym poziomie!

Jak bardzo skutecznym rozwiązaniem są powłoki ­BLOKTHERM®, doskonale pokazuje przeprowadzony przez producenta eksperyment:

Stopę żelazka zabezpieczono w połowie masą termoizolacyjną BLOKTHERM®. Pomimo nagrzania do temperatury 140°C, stopę można swobodnie dotknąć bez ryzyka oparzenia się w miejscu dotknięcia zabezpieczonego termicznie fragmentu.


Dzieje się to z uwagi na fakt, że masa BLOKTHERM® w przeciwieństwie na przykład do styropianu, nie działa na zasadzie opóźnienia przenikania energii cieplnej przez materiał izolujący, ale na jej odbiciu. Istotny tutaj jest fakt, że BLOKTHERM® odbija nawet do 93% tej energii, co czyni go jednym z najskuteczniejszych, a zarazem wymagającym najcieńszej warstwy materiałem termoizolacyjnym.

Eksperyment z wykorzystaniem żelazka można zobaczyć w serwisie YouTube, wpisując w wyszukiwarce serwisu frazę: „Bloktherm iron test”.

Docieplenie od wewnątrz? Z BLOKTHERM® to proste!

Dzięki przeprowadzeniu przez firmę niezbędnych badań potwierdzonych wymaganymi atestami, powłoki BLOKTHERM® doskonale nadają się do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Właściwości paroprzepuszczalne, antyalergiczne oraz grzybobójcze sprawiają, że zastosowanie materiałów ma dodatkowo prozdrowotny wpływ na życie mieszkańców nieruchomości, ponieważ jak wiadomo pleśń i grzyb w pomieszczeniu nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale powodują też wiele groźnych i niebezpiecznych dla życia chorób. Co ważne, warstwa naniesionej powłoki to jedynie 0,6 mm, zatem takie ocieplenie ścian nie wiąże się ze zmniejszeniem kubatury pomieszczenia!

BLOKTHERM® w akcji, czyli przykłady idealnego zastosowania naszej technologii (v2)

Topowym zastosowaniem powłok BLOKTHERM® jest oczywiście ocieplenie elewacji budynków. Istotne są tutaj właściwości powłok, które można nakładać praktycznie na każdą powierzchnię, jaka występuje w obiektach kubaturowych. Technologia doskonale zatem sprawdza się tam, gdzie może być dodatkową warstwą na obecnej styropianowej elewacji, ale też tam, gdzie wręcz nie można użyć tradycyjnych systemów styropianowych. Takim przykładem są inwestycje związane z termoizolacją obiektów zabytkowych, gdzie docieplenie styropianem całkowicie odpada z uwagi na zbyt duże i niedopuszczalne zmiany w wyglądzie budynków. Powłoki ­BLOKTHERM® mogą być barwione praktycznie na każdy kolor z palety NCS, wiec dzięki wykorzystaniu ich przy renowacji budynków zabytkowych możemy uzyskać skuteczne ocieplenie przy zachowaniu praktycznie niezmienionego wyglądu elewacji.

Nasz system jest kompleksowy, dlatego projektując rozwiązania ­BLOKTHERM®, wzięliśmy pod uwagę typowe problemy występujące przy projektach termoizolacji. Dlatego powstała cała gama produktów, których właściwości pozwalają na użycie ich wewnątrz budynku jako izolacja wewnętrzna.

Stworzyliśmy również materiał doskonale radzący sobie z mostkami termicznymi, które występują w najbardziej newralgicznych miejscach, czyli w miejscu okien. ­BLOKTHERM® Okno można zastosować nie tylko na styku ramy okiennej z murem budynku, ale można nim również zaizolować ramy okienne, co jest bezkonkurencyjną alternatywą dla wymiany okien na nowe!

­BLOKTHERM® to również izolacja instalacji przemysłowych do przesyłu wody; instalacji wentylacyjnych czy zbiorników rafineryjnych. Technologia świetnie sprawdzi się też do zabezpieczenia gorących elementów maszyn przemysłowych w celu zwiększenia bezpieczeństwa pracowników oraz zwiększenia komfortu pracy poprzez zmniejszenie temperatury wokół tych urządzeń.

Jak wynika z powyższych faktów, skuteczna termoizolacja to właśnie BLOKTHERM®

Świadczą o tym kolejne projekty, które realizujemy oraz kolejne firmy dołączające do nas jako autoryzowani wykonawcy BLOKTHERM®.
Jesteśmy po to, by sprostać wszelkim wyzwaniom termoizolacji, oferując ­SKUTECZNOŚĆ w jej najszerszym rozumieniu!

Przedstaw nam swój projekt, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą w celu dokonania szczegółowej analizy i przedstawienia najlepszego rozwiązania dla Ciebie! Zamów bezpłatną konsultację już teraz, nasi fachowcy są do Twojej dyspozycji!

BLOKTHERM® +250

 • Izolacja powierzchni zewnętrznych i instalacji przemysłowych w zakresie temperatur od –40°C do 250°C
 • Zoptymalizowany do użytku w szczególnie wysokich temperaturach
 • Pojemność opakowania: 1 l – 5 l – 10 l – 20 l

BLOKTHERM® IN

 • Izolacja wszystkich wewnętrznych powierzchni obiektów mieszkalnych oraz budynków przemysłowych w zakresie temperatur od –20°C do 150°C
 • Działanie profilaktyczne w miejscach pojawiania się pleśni lub mostków termicznych
 • Izolowanie instalacji doprowadzających i ­odprowadzających domów zapobiegających utracie ciepła i chroniących przed zamarzaniem
 • Służy jako izolacja skrzynek rolet oraz innych mostków cieplnych itp.
 • Pojemność opakowania: 1 l – 5 l – 10 l – 20 l

BLOKTHERM® DRY

 • Penetruje podłoża, zmniejszając ich nasiąkliwość
 • Jest paroprzepuszczalny
 • Chroni przed rozwojem wykwitów, zwiększa mrozoodporność podłoża
 • Ułatwia usuwanie plam z oleju i ­innych zanieczyszczeń
 • Pojemność opakowania: 1 l – 5 l

BLOKTHERM® Ciepła Powłoka

 • Zapobiega tworzeniu się pleśni i grzyba
 • Eliminuje powstawanie kondensacji
 • Idealnie kryje malowane ­powierzchnie
 • Jest hipoalergiczna
 • Pojemność opakowania: 1 l – 5 l – 10 l – 20 l

Bloktherm® Okno

 • Działa termoizolacyjnie, zapobiega grzybom i pleśni
 • Zapobiega mostkom termicznym i kondensacji
 • W 100% wodoodporna
 • Łatwa i oszczędna w aplikacji
 • Pojemność opakowania: 1 l – 5 l – 10 l – 20 l

Dowiedz się więcej o masach termoizolacyjnych BLOKTHERM® www.bloktherm.com.pl/produkty/

Źródło: Bloktherm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj