Wybierz EKO-logicznie – okna aluminiowo-tworzywowe

0

Wyprodukuj, zużyj i… wykorzystaj ponownie! Zgodnie z zasadą gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), w produkcji należy wykorzystywać surowce możliwe do przetworzenia. Recykling to jeden z najistotniejszych aspektów na drodze realizacji założeń zrównoważonego rozwoju. Przy tym, recykling to nie tylko zbieranie makulatury i plastikowych butelek. W dzisiejszych czasach i na obecnym poziomie rozwoju technologii, nawet okna PVC są produktem przyjaznym środowisku, z łatwością poddawanym recyklingowi. To szansa na lepsze życie dla przyszłych pokoleń.

Okna dachowe FAKRO wykonane z PVC mają szerokie zastosowanie na poddaszu. Co więcej są produktem ekologicznym, ponieważ profile ościeżnicy wykonane są aż w 63% z surowca powtórnie przetworzonego. Wykorzystanie komponentów z recyklingu w produkcji okien aluminiowo–tworzywowych to ważny krok w kierunku dbałości o środowisko. Dzięki takim zabiegom producenci znacząco zmniejszają ilość odpadów i przyczyniają się do ograniczenia zapotrzebowania branży budowlanej na paliwa kopalniane, np. ropę naftową. Ponadto w oknach PVC, poza samymi profilami, materiały, takie jak szkło, aluminium i elementy stalowe, również mogą być w 100% ponownie wykorzystane.

FAKRO od ponad 30 lat tworzy okna, które gwarantują bezpieczeństwo i spokój na długo. Dają mnóstwo naturalnego światła w pomieszczeniach, co wpływa na komfort i zdrowie mieszkańców, oraz zapobiegają stratom ciepła, przyczyniając się do znacznych oszczędności w ogrzewaniu. Wyposażone są w trzyszybowe pakiety podnoszące ich energooszczędność, a montowane wraz z kołnierzem Thermo zyskują o nawet 15% lepszą wartość współczynnika przenikania ciepła. Przy obecnych wymogach budowlanych są produktami, które znajdują uznanie w oczach architektów i inwestorów oraz klientów, którzy cenią sobie oszczędności w portfelu.

Należy podkreślić, że okna PVC idealnie można dopasować do każdego wnętrza. Sprawdzą się w sypialni, pokoju dziecięcym, a także w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności – kuchniach czy łazienkach.

W ofercie FAKRO dostępne są okna w klasycznym kolorze białym oraz w atrakcyjnych okleinach: sosna i złoty dąb, które wyglądają jak naturalne drewno i nadają pomieszczeniom wyjątkowy charakter. W ofercie znajdziemy także okna PVC o profilach w kolorze antracytu, zalecane do nowoczesnych stylizacji. Co jednak istotne i szalenie wygodne, wszystkie te okna są odporne na warunki atmosferyczne, nie pochłaniają wilgoci i nie wymagają malowania oraz częstych konserwacji. Ponadto producent oferuje dożywotnią gwarancję szyb hartowanych na gradobicie.

Czytaj też: FAKRO napędzane energią produkowaną ze słońca

Aluminiowo-tworzywowe okna FAKRO są stworzone i dostosowane do aktualnych potrzeb rynku termomodernizacji budynków. W obecnych czasach, aby sprostać wymaganiom klimatycznym, należy przeprowadzić miliony remontów na całym świecie. Okna PVC sprawdzą się nie tylko w przypadku nowych inwestycji, ale także jako okna na wymianę. Dzięki nim wymiana okien może odbyć się bez naruszenia szpalet, jest szybka i nie powoduje zbytniego bałaganu. To bardzo ważne, aby obecnie wybierać świadomie, oszczędzając nie tylko czas i pieniądze, ale także i przede wszystkim środowisko.

Autor: FAKRO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj