Podnieś wartość inwestycji ze styropianami Austrotherm

0

Austrotherm Premium czy Therma? Wybór należy do Ciebie!

Styropian jest najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym w Polsce materiałem termoizolacyjnym. Zadecydowała o tym uniwersalność płyt, a konkretnie różnorodność i trwałość bardzo dobrych właściwości fizyko-mechanicznych tego materiału, pozwalająca na zastosowanie styropianu do kompleksowej izolacji termicznej budynku. Można je wykorzystać do ocieplenia wszystkich elementów budynku, tj. fundamentów, podłóg na gruncie, ścian zewnętrznych, dachów i stropów.

Wydawać by się mogło, że każda płyta styropianowa jest taka sama i nie jest istotne, co zostanie użyte na budowie. Niestety takie przekonanie może doprowadzić do sytuacji, w której nawet najlepszy projekt, zakładający bardzo dobre standardy pod kątem funkcjonalności oraz wykonania, może sprawiać spore kłopoty, zarówno użytkownikom, jak i deweloperowi, który udzielił gwarancji na rozwiązania przyjęte w sprzedanych lokalach.

Styropian to materiał, który zostaje zabudowany w różnych systemach i układach warstw. Nie widać go na zewnątrz, gdy obiekt jest już użytkowany, dlatego należy pamiętać, że w razie konieczności nie da się go szybko i bez problemu wymienić, jak żarówkę w lampie. W związku z tym niesłychanie ważna jest jakość styropianu, którym zdecydujemy się ocieplić dom. Problemy związane z usunięciem wad wynikających ze złej jakości zabudowanego materiału, to nie tylko komplikacja dla użytkownika, ale również ogromne, dodatkowe koszty. Najprostszym sposobem, aby sprawdzić jakość produktu jest zważenie paczki i odniesienie tej wagi do gęstości, jaką podaje producent.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się styropiany z dodatkiem grafitu, charakteryzujące się doskonałą wartością współczynnika przewodzenia ciepła lambda, mieszczącym się w przedziale od 0,031–0,033 W/(m·K). Szare płyty styropianowe mają zdecydowanie lepszą (czyli niższą) wartość współczynnika przewodzenia ciepła λ niż standardowe białe płyty styropianowe. Zestawiając ten parametr z grubością płyty, otrzymujemy tzw. opór cieplny warstwy izolacji, który jest najbliższy określeniu „cieplejszy”. Przekładając to na budowlaną rzeczywistość, porównując szarą płytę o λD ≤ 0,031 W/(m·K) z białą płytą styropianową o λD ≤ 0,045 W/(m·K) o tej samej grubości, tą „cieplejszą”, o większym oporze cieplnym, będzie płyta szara. Różnica w izolacyjności termicznej tych płyt może wynosić ponad 30%.

Cena materiału o lepszych parametrach fizyko-chemicznych jest odpowiednio wyższa. Jednakże mając na uwadze mniejszą grubość płyt, a co za tym idzie znacznie mniejszą ilość produktu, który musimy zakupić, oraz wspomniane już wcześniej dodatkowe atuty, okazuje się, iż bilans kosztów świadczy na korzyść płyt Austrotherm EPS Fassada Premium lub Austrotherm EPS Fassada Therma. Ponadto ocena ich efektywności ekologicznej jest wyraźnie lepsza od innych materiałów termoizolacyjnych.

Autor: Austrotherm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj