GRANROCK SUPER – nowe rozwiązanie do ocieplania poddasza

0

Firma ROCKWOOL, producent materiałów izolacyjnych z wełny skalnej, wprowadza na rynek nowy produkt – w pełni niepalny, paroprzepuszczalny granulat z wełny skalnej GRANROCK SUPER. Jest to alternatywa dla rozwiązań izolacji natryskowych – pozwala ocieplić poddasze już w 1 dzień, bez względu na porę roku oraz bez konieczności długiego wietrzenia i demontażu istniejącej zabudowy.

Unikalne właściwości

GRANROCK SUPER to produkt o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych – współczynnik przewodzenia ciepła λ wynosi od 0,037 do 0,042 W/(m·K), w zależności od uzyskanej gęstości nasypowej od 60 do 30 kg/m3. Granulat ten jest trwały, niezmiennie utrzymuje swoje parametry
i właściwości, bez względu na upływ czasu. Gwarantuje pełną niepalność i ochronę przeciwpożarową budynku – wszystko dzięki najwyższej klasie reakcji na ogień – A1. Granulat GRANROCK SUPER jest otwarty dyfuzyjnie, co pozwala swobodnie przenikać parze wodnej, zapobiegając zawilgoceniu konstrukcji poddasza i chroniąc ją przed rozwojem szkodliwych grzybów i pleśni. Dzięki swojej sypkości, łatwo dociera do trudno dostępnych miejsc. Jest produktem naturalnym i ekologicznym, powstającym w pełni z surowców mineralnych – nie zawiera substancji szkodliwych ani nie wydziela żadnych zapachów. Po wykonaniu prac ociepleniowych nie trzeba więc wietrzyć pomieszczeń, co jest konieczne w przypadku ocieplania innego rodzaju natryskowymi materiałami izolacyjnymi. Nie ma także ograniczeń w zakresie temperatury podczas wykonywania prac, dzięki czemu można je przeprowadzać o każdej porze roku.

Szybka i komfortowa izolacja

Aplikacja granulatu z wełny skalnej ROCKWOOL przebiega szybko i skraca czas realizacji prac związanych z dociepleniem poddasza. GRANROCK SUPER może być stosowany na co najmniej dwa sposoby. Pierwszy z nich to nadmuch granulatu na folię ROCKTECT INTELLO CLIMATE PLUS, która jest zamontowana do dołu konstrukcji dachu. Dzięki temu uzyskujemy pustkę pomiędzy płytą gipsowo-kartonową a folią – może być ona wykorzystana np. na poprowadzenie instalacji elektrycznej. Drugim sposobem jest aplikacja produktu bezpośrednio na płyty gipsowo-kartonowe.

Dowiedz się: Jak aplikować granulat skalny – poradnik dla wykonawcy

Ocieplając skosy poddasza użytkowego granulatem w pierwszej kolejności należy wykonać zabudowę poddasza (ruszt + płyty gipsowo-kartonowe), a następnie nadmuch izolacji. GRANROCK SUPER nadmuchujemy z poziomu jętek pomiędzy krokwie i już wykonaną zabudowę oraz pomiędzy jętki i opłotowanie. GRANROCK SUPER do aplikacji skośnej, pionowej w zamkniętych przestrzeniach powinien być nadmuchany w gęstości nasypowej 60 kg/m3. Wdmuchując warstwę granulatu o grubości 28 cm, spełniamy wymagania w zakresie wartości współczynnika przenikania ciepła U = 0,15 W/(m2·K) obowiązujące od 2021 roku.

Dokładniej, łatwiej, bezpieczniej

Izolacja w postaci granulatu skalnego ułatwia także wypełnienie nawet bardzo skomplikowanych kształtów zabudowy poddasza. Dzięki temu, że wykonywana jest przez odpowiednią maszynę w technologii nadmuchu, umożliwia zaizolowanie poddasza nieużytkowego o powierzchni 100 m2 już w ciągu jednego dnia, dzięki czemu remont będzie zdecydowanie krótszy i mniej uciążliwy dla mieszkańców. Zaizolowane poddasze może być użytkowane od razu po aplikacji granulatu.

Parametry techniczne:

  • deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła dla gęstości nasypowej 55–65 kg/m3: λD = 0,037 W/m·K
  • deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła dla gęstości nasypowej 40–50 kg/m3: λD = 0,040 W/m·K
  • deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła dla gęstości nasypowej 25–35 kg/m3: λD = 0,042 W/m·K
  • klasa reakcji na ogień: A1 wyrób

Źródło: ROCKWOOL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj