Czyste Powietrze – wznowiono nabór wniosków

0

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk wraz z prezesem zarządu NFOŚiGW Kazimierzem Kujdą poinformowali o wznowieniu naborów w ramach programu “Czyste Powietrze”.

Po aktualizacji programu “Czyste Powietrze” oraz dostosowaniu systemów informatycznych do zmian w prawie fundusze wojewódzkie wznowiły nabór wniosków o dofinansowanie – można je składać od 21 stycznia 2019 r.

Czym spowodowana była przerwa w naborze wniosków?

“Przerwa w naborze wniosków miała charakter przejściowy i wynikała z wejścia w życie ustawy wprowadzającej termomodernizacyjną ulgę podatkową oraz dostosowaniem systemu informatycznego. Była to swego rodzaju przerwa techniczna. Trwają ostatnie testy informatyczne. Naszym wspólnym celem jest poprawa jakości powietrza w Polsce. Działamy z myślą o przyszłych pokoleniach” – dodał minister powiedział minister Henryk Kowalczyk. 

Zobacz, co zmieniło się w programie “Czyste Powietrze”

Do 31 grudnia 2018 r. Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej łącznie w całym kraju przyjęły formalnie ponad 25 tysięcy wniosków. Podlegają one obecnie weryfikacji przez WFOŚiGW. Pierwsze umowy są już podpisywane z beneficjentami.

“Największe zainteresowanie programem jest na Śląsku i Mazowszu, gdzie złożono odpowiednio – ponad 3,5 tys. oraz ponad 2,3 tys. wniosków. Do 17 stycznia 2019 r., podpisano przeszło 100 umów na kwotę ponad 1 mln zł dofinansowania” – podkreślił prezes zarządu NFOŚiGW.

Program będzie realizowany przez dziesięć lat, a łączne działania w jego ramach to kwota ponad 103 mld zł. Zakłada się, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 4 mln domów jednorodzinnych. Celem programu jest m.in. zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza. Umożliwić ma to likwidacja nieefektywnych i przestarzałych źródeł ciepła oraz poprawa efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj