Trudno wyobrazić sobie budowę hal, magazynów czy obiektów przemysłowych bez nowoczesnych płyt warstwowych. Ze względu na bardzo dobre właściwości termiczne i akustyczne jest to materiał powszechnie stosowany do obudowy ścian i dachów budynków.
Ścienna płyta warstwowa z rdzeniem z wełny mineralnej WOOLTECH Standard
PWS2-MW-ST to płyta ścienna z rdzeniem z wełny mineralnej o gęstości 115 kg/m3 przeznaczona do stosowania w budownictwie halowym, przemysłowym i użyteczności publicznej (centrach handlowych, magazynowych, halach sportowych itp.). Poza ścianami osłonowymi, stosowana jest do wykonywania ścian działowych oraz ścian nośnych w małych przewoźnych chłodniach, w budynkach zapleczy budów oraz w obiektach gospodarczych. Może być montowana pionowo lub poziomo.
Cechy szczególne
Specjalnie zaprojektowany styk podłużny („zamek”) znacząco zwiększa szczelność ogniową. Frezowana wełna w miejscu styku poprawia izolacyjność i szczelność płyty. Płyty o szerokości krycia 1150 mm pozwalają na łatwy i szybki montaż do różnego rodzaju konstrukcji za pomocą odpowiednich łączników przelotowych. Okładziny zewnętrzne wykonane są z blachy stalowej o grubości 0,5 mm i pokryte powłokami metalicznymi oraz organicznymi. W ofercie dostępnych jest pięć rodzajów profilowań: fala-F, trapez-T, mikrotrapez-MT, nanofala-F oraz płaska-P (wykonywane tylko dla okładzin o grubości ≥ 0,6 mm). Grubości: 60, 80, 100, 120, 140, 150, 160, 180, 200, 220, 240 mm. Współczynnik przenikania ciepła Uc: 0,39–0,17 W/(m2·K).
Ścienna płyta warstwowa PIRTECH z wełny mineralnej WOOLTECH Acoustic
Płyta akustyczna PWS2-MWA-ST zbudowana jest z dwóch warstw okładzin z blachy stalowej oraz rdzenia konstrukcyjno-izolacyjnego, który tworzy wełna mineralna o gęstości 115 kg/m3. Okładziny zewnętrzne wykonane są z blachy stalowej o grubości 0,5 mm, pokrytej powłokami metalicznymi oraz organicznymi, które charakteryzują się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych, rdzę czy uszkodzenia mechaniczne. Wprowadzenie podczas produkcji procesu perforacji płyty znacznie poprawiło parametry pochłaniania dźwięków płyty ściennej i uczyniło ją doskonałym produktem służącym do wygłuszania pomieszczeń.
Cechy szczególne
Styk podłużny, a więc tzw. „zamek” jest tak zaprojektowany, aby płyty o różnych właściwościach można było łączyć ze sobą. Wybierając płyty warstwowe, można stworzyć budynek, który będzie się składał z płyt z wełną mineralną, pianką poliuretanową, a także z płyt akustycznych. Dzięki temu inwestycja będzie mogła spełniać różne wymagania techniczne w różnych pomieszczeniach. W ofercie dostępnych jest pięć rodzajów profilowań: fala-F, trapez-T, mikrotrapez-MT, nanofala-F oraz płaska-P (wykonywane tylko dla okładzin o grubości ≥ 0,6 mm. Grubości: 60, 80, 100, 120, 140, 150, 160, 180, 200, 220, 240 mm. Współczynnik przenikania ciepła Uc: 0,39–0,17 W/(m2·K).
Dachowa płyta warstwowa PIRTECH z rdzeniem z pianki poliuretanowej PWD-PIR
Płyta dachowa ma rdzeń ze sztywnej pianki poliizocyjanurowej (PIR) o gęstości 40 kg/m3 ±3 i okładziny metalowe. Przeznaczona jest do stosowania jako przekrycia dachowe o różnym kącie nachylenia w obiektach o dowolnym przeznaczeniu.
Cechy szczególne
Okładzina zewnętrzna została ukształtowana w sposób zwiększający nośność, którą osiąga się zazwyczaj dla płyt dachowych o wysokości fałdy głównej 40 mm (w przypadku PWD-PIR). Dzięki temu oszczędzamy na długości łączników mocujących oraz kosztach transportu. Płyty o szerokości krycia 1050 mm ułatwiają mocowanie do różnego rodzaju konstrukcji. Okładziny zewnętrzne wykonane są z blachy stalowej o grubości 0,4–0,7 mm i pokryte powłokami metalicznymi oraz organicznymi. W ofercie dostępne jest profilowanie zewnętrzne trapez-T40. Grubości: 40, 60, 80, 100, 120, 160 mm. Współczynnik przenikania ciepła Uc: 0,53–0,13 W/(m2·K).
Autor: Blachy Pruszyński