Wymień stolarkę z programem Czyste Powietrze

0

Wymiana nieszczelnej stolarki otworowej to drugi po ociepleniu źle zaizolowanych przegród etap kompleksowej termomodernizacji domów. Okna to bowiem często newralgiczne punkty budynku, przez które ucieka dużo ciepła.

Inwestycja w termomodernizację domu jest pożyteczna ekologicznie i ekonomicznie. Dzięki dofinansowaniu poszczególnych działań w ramach programu „Czyste Powietrze” można zyskać częściowy zwrot kosztów przedsięwzięcia.

Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Do kogo adresowany jest program „Czyste Powietrze”?

Do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Na co można uzyskać dofinansowanie?

Dofinansowanie można uzyskać na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku, w tym wymianę okien, drzwi czy bramy garażowej wraz z montażem.

Ile wynosi dotacja?

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

  • Przy wymianie stolarki okiennej wraz z systemami montażowymi maksymalna kwota dotacji wynosi do 210 zł za m2*
  • Przy wymianie drzwi zewnętrznych, drzwi/bramy w garażach ogrzewanych maksymalna kwota dotacji wynosi do 600 zł za m2*

* przy podstawowym poziomie dofinansowania

Jak wypełnić wniosek o dofinansowanie? Zobacz film >>

Źródło: Związek POiD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj