Jak działa program Czyste Powietrze?

0

Ministerstwo Środowiska poinformowało, że w ramach programu “Czyste Powietrze” do tej pory podpisano 623 umowy na blisko 8 milionów zł.

Ponadto w wielu wojewódzkich funduszach – szczególnie tych, gdzie złożono największą liczbę wniosków – podjęto już uchwały o udzieleniu dofinansowania. W województwie mazowieckim wydano ponad 500 decyzji na 7 mln zł, w województwie śląskim ponad 200 decyzji na blisko 3 mln zł. W najbliższym czasie beneficjenci będą mogli podpisać umowy.

Resort środowiska przypomniał, iż przez pierwsze 3 tygodnie roku program był zawieszony ze względu na konieczność dostosowania go do zastosowania ulgi termomodernizacyjnej. Skutkowało to m.in. modyfikacją zapisów w programie oraz zmianą formularza wniosku o dofinansowanie.

Formularz wniosku o dofinansowanie skonstruowano tak, aby każda osoba z łatwością mogła go wypełnić i zweryfikować, czy zrobiła to poprawnie. Pomoże w tym szczegółowa instrukcja, która krok po kroku w przystępny sposób wskazuje wnioskodawcy, co i gdzie należy wpisać. Na każdym etapie wypełniania wniosku można sprawdzić poprawność jego uzupełnienia.

Warto pamiętać, iż wniosek można złożyć nie tylko przez internet. W przypadku gdy wnioskodawca nie może złożyć wniosku drogą elektroniczną, dopuszczalne jest złożenie wniosku z załącznikami jedynie w formie papierowej. Aktualny formularz jest do pobrania w siedzibie właściwego WFOŚIGW lub jego oddziale. To udogodnienie wprowadzono ze względu na osoby starsze, które nie mają dostępu do komputera i internetu.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj