Czy w programie Czyste Powietrze można ocieplić fundamenty? [cz. 25]

0

W ramach Akcji społecznej „Ocieplam dom i walczę ze smogiem” ekspert Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odpowiada na pytania osób zainteresowanych kwestiami związanymi z dofinansowaniem w ramach programu „Czyste Powietrze”. Pytania, na które odpowiada dr inż. Daniel Markiewicz, pochodzą od naszych Czytelników i zostały przesłane za pomocą strony www.termomodernizacja.org oraz za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku.

Pytanie: Czy w programie „Czyste Powietrze” można ocieplić fundamenty? Czy przewidziano na ten cel dodatkowe dofinansowanie?

Odpowiedź Eksperta: W programie „Czyste Powietrze” możliwe jest ocieplenie przegród zewnętrznych budynku – w tym ścian fundamentowych, ścian kolankowych czy innych fragmentów ścian zewnętrznych w celu zachowania ciągłości izolacji przy ocieplaniu ścian zewnętrznych pomieszczeń ogrzewanych budynku oraz uniknięcia powstawania mostków termicznych.

Do kosztów kwalifikowanych zaliczają się również prace towarzyszące związane z pracami ziemnymi odsłonięcia ścian fundamentowych i ich termomodernizacji.

DR INŻ. DANIEL MARKIEWICZ
Główny Specjalista w Wydziale Czystego Powietrza w Departamencie Efektywności Energetycznej
Absolwent kierunku inżynieria środowiska na Politechnice Częstochowskiej ze specjalizacją ogrzewnictwo, wentylacja i ochrona atmosfery. Ukończył również studia doktoranckie oraz uzyskał stopień naukowy doktora w tematyce związanej z oczyszczaniem spalin w przemyśle energetycznym. Ponadto ukończył roczne studia podyplomowe w zakresach: pedagogika, menadżer projektów badawczych oraz sporządzanie audytów i świadectw charakterystyki energetycznej budynków. Od wielu lat – jako audytor – zajmował się również poprawą efektywności energetycznej w budownictwie. Należy do Zrzeszenia Audytorów Energetycznych oraz Certyfikowanych Audytorów/Ekspertów ds. Energetyki wpisanych na listę NFOŚiGW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj