Czy przysługuje dopłata na ocieplenie trzech ścian budynku? [cz. 2]

0

W ramach Akcji społecznej “Ocieplam dom i walczę ze smogiem” ekspert Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odpowiada na pytania osób zainteresowanych kwestiami związanymi z dofinansowaniem w ramach programu “Czyste Powietrze”. Pytania, na które odpowiada dr inż. Daniel Markiewicz, pochodzą od naszych Czytelników i zostały przesłane za pomocą strony www.termomodernizacja.org oraz za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku.


Pytanie: Mam ocieploną jedną ścianę domu. Czy w ramach programu “Czyste Powietrze” mogę starać się o dopłatę na ocieplenie pozostałych trzech ścian?Odpowiedź Eksperta: Zgodnie z warunkami Programu możliwe jest ubieganie się o dofinansowanie na termomodernizację:
w przypadku, gdy wnioskodawca wymienia stare nieefektywne źródło ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródło ciepła, które spełnia wymagania techniczne określone w programie.
– w przypadku, gdy wnioskodawca posiada już źródło ciepła, które spełnia wymagania techniczne określone w programie, a jego budynek uzyskał pozwolenie na budowę przed 15.12.2002 r.
Zakres termomodernizacji ustala wnioskodawca zgodnie z potrzebami i możliwościami, może to być ocieplenie trzech ścian, które tego wymagają.
Należy pamiętać, że modernizowane przegrody po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia muszą spełniać wymagania techniczne określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tj. DzU z 2019 r., poz.1065), które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2021 r.

DR INŻ. DANIEL MARKIEWICZ
Główny Specjalista w Wydziale Czystego Powietrza w Departamencie Efektywności Energetycznej
Posiada szeroką wiedzę dot. redukcji emisji zanieczyszczeń gazowych do atmosfery oraz ubocznych produktów spalania. Od wielu lat – jako audytor – zajmował się również poprawą efektywności energetycznej w budownictwie. Należy do Zrzeszenia Audytorów Energetycznych oraz Certyfikowanych Audytorów/Ekspertów ds. Energetyki wpisanych na listę NFOŚiGW. Stale poszerza swoją wiedzę dotyczącą nowinek technologicznych z zakresu efektywności energetycznej i zastosowania odnawialnych źródeł energii.Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony termomodernizacja.org. Wszelkie pytania związane z przetwarzaniem przez nas Państwa danych można kierować do naszego administratora stron www pod adresem: odo@medium.media.pl Dane są chronione zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r. Przekazane dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane pytanie. Ewentualnie podane w zapytaniu Dane Osobowe nie będą publikowane na stronie termomodernizacja.org. Jeżeli chcecie Państwo otrzymać odpowiedź drogą mailową, prosimy o zaznaczenie tego w treści pytania oraz podanie właściwego adresu e-mail.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj