Okna dachowe na wymianę

0

Planując remont dachu warto pomyśleć o poddaszu – o jego termomodernizacji i wymianie okien dachowych.

Okna sprzed kilkudziesięciu lat już dawno nie spełniają parametrów termoizolacyjności, a także znacznie różnią się zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi. Obecnie stosowane są na zdecydowanie wyższym poziomie, a także zwiększają energooszczędność, trwałość i bezpieczeństwo okien dachowych.

Zalety nowych okien

Decydując się na wymianę okien dachowych, na pewno my i nasz dom dużo zyskamy. Po pierwsze, obniżymy rachunki za ogrzewanie. Termoizolacyjna budowa okna, trzyszybowy pakiet, kołnierz uszczelniający w wersji Thermo czy też kołnierze izolacyjne wykorzystywane podczas montażu okna poprawią energooszczędność nie tylko poddasza, ale całego budynku. Po drugie, zyskamy zdrowy klimat i dostęp do świeżego powietrza każdego dnia, gdyż współczesne okna dachowe mają nawiewniki.

Zaletą nowych okien jest też zwiększone bezpieczeństwo, zarówno użytkowe, jak i antywłamaniowe. Opatentowany system wzmocnienia konstrukcji okna topSafe chroni przed łatwym wejściem do pomieszczenia z zewnątrz. Dzięki temu możemy spać spokojnie wiedząc, że w naszym dachu mamy okna z zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa.

Lepsze parametry szyby i odpowiednie ukształtowanie profili ram okna powodują, że do pomieszczenia napływa więcej naturalnego światła, a wg badań ma ono dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, a nawet koncentrację i zdolność uczenia się.

Do okien możemy dobrać dekoracyjne akcesoria wewnętrzne, zabezpieczające przed ostrym światłem, a także zewnętrzne, chroniące przed nagrzewaniem, by podnieść komfort przebywania na poddaszu.

Okna dachowe FAKRO to idealne połączenie jakości, ergonomii i estetyki – każdy element jest dopracowany pod względem wzorniczym tworząc w całości atrakcyjny produkt. Trzy technologie wykończenia drewna pozwalają na zastosowanie okien w różnych pomieszczeniach, a możliwość doboru koloru zewnętrznego oblachowania do barwy pokrycia dachowego sprawia, że dom będzie wyglądał spójnie i efektownie. Natomiast okna tworzywowo-aluminiowe dostępne są w kolorze białym bądź okleinie złoty dąb lub sosna i są przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, jak kuchnie czy łazienki.

Dofinansowanie inwestycji

Ogromnym ułatwieniem w podjęciu decyzji o remoncie domu jest szereg benefitów dofinansowujących inwestycje, które oferuje rząd. Kluczowym jest program „Czyste Powietrze”, w którym można skorzystać z dotacji, a także obowiązująca od 2019 roku ulga termomodernizacyjna. Wszystkie aktualne informacje na temat wsparcia można znaleźć na stronie internetowej www. fakro.pl w zakładce „Czyste powietrze”. Natomiast na podstronie https://www. fakro.pl/znajdz-fachowca znajduje się lista dekarzy i montażystów, którzy specjalizują się w wymianie okien dachowych a także adresy punktów sprzedaży.

Autor: Fakro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj