Termomodernizacja – niższe koszty ogrzewania dzięki ociepleniu poddasza pianą PUR

0
387

Coraz wyższe ceny energii i ogrzewania wpływają na wysokie koszty eksploatacji budynków. Aby ograniczyć te koszty, konieczne jest skupienie się na odpowiedniej izolacji. Podczas gdy nowe budynki często oparte są o nowoczesne i energooszczędne rozwiązania, starsze domy zazwyczaj nie mają odpowiedniej warstwy izolacji, co prowadzi do utraty ciepła. Termomodernizacja staje się zatem koniecznością, jeśli chcemy oszczędzać i podnieść komfort życia.

Poddasze – ważny element termomodernizacji

Kluczowym elementem wpływającym na termikę budynku jest odpowiednia izolacja poddasza. Nieprawidłowo ocieplone może powodować utratę nawet 30% ciepła. To właśnie dlatego poddasze jest najczęściej modernizowaną częścią domu. Skuteczne zaizolowane ma duży wpływ na oszczędności związane z ogrzewaniem zimą oraz na utrzymanie chłodu w pomieszczeniach latem.

Eliminacja mostków termicznych

Podczas termomodernizacji poddasza w starych budynkach często pojawiają się trudności z dostępem do izolowanych powierzchni lub z konstrukcjami, które są trudne do zmiany lub poprawienia. Po zakończeniu prac mogą występować przerwy w izolacji na styku z ścianami, krokwiami lub murłatą, co obniża skuteczność ocieplenia. Profesjonalna izolacja powinna być pozbawiona mostków termicznych, ale ich eliminacja jest trudna lub często niemożliwa przy użyciu tradycyjnych materiałów izolacyjnych.

Skuteczną metodą izolacji, która praktycznie eliminuje mostki termiczne, jest natryskowa piana PUR. Natrysk piany PUR umożliwia szczelne wypełnienie każdej izolowanej przestrzeni. Piana PUR trwale łączy się z podłożem, tworząc jednolitą i szczelną warstwę izolacyjną. Tego rodzaju izolacja eliminuje luki i puste przestrzenie, które mogą prowadzić do migracji temperatury między domem a otoczeniem.

Utrzymanie szczelności izolacji w czasie

Brak izolacji w starych budynkach może wynikać z jej niewłaściwego montażu na początku budowy, a także zniszczenia i degradacji z biegiem lat. Tradycyjne materiały izolacyjne mają tendencję do zmiany objętości, położenia i tym samym skuteczności wraz z upływem czasu. Warstwa izolacji oparta na tradycyjnych materiałach często również zostaje uszkodzona przez kuny i gryzonie.

Podczas termomodernizacji warto wybrać materiał wolny od wyżej wymienionych wad. Do takich zaliczyć można natryskową pianę PUR. Izolacja z piany PUR utrzymuje swoje deklarowane właściwości przez cały okres użytkowania domu, a warstwa izolacji trwale łączy się z podłożem i nie zmienia swojego położenia. Ważną zaletą takiej izolacji jest również fakt, że kuny i gryzonie nie zamieszkują ani nie niszczą warstwy izolacji z poliuretanu.

Optymalna grubość warstwy izolacji

Aby osiągnąć nowoczesne standardy budynku energooszczędnego, warto sięgnąć po innowacyjne technologie. Izolacja z piany PUR Crossin, spełnia najwyższe wymagania i standardy obowiązujące w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym. Zastosowanie piany Crossin Attic Soft o deklarowanej wartości lambdy 0,037 W/(m·K) umożliwia osiągnięcie wymaganego współczynnika przenikania ciepła dla dachów i stropodachów, U = 0,15 W/(m2·K), przy grubości warstwy izolacji wynoszącej już tylko 25 centymetrów.

Profesjonalne wykonanie izolacji

Tak poważne i duże przedsięwzięcie jak termomodernizacja wymaga profesjonalnego wykonania. Nawet przy użyciu najlepszych materiałów i technologii, efekt zależy od prawidłowego wykonania prac. Uzyskanie parametrów technicznych, jakie są określone w karcie technicznej, w dużej mierze zależy od wykonawcy, dlatego wybór odpowiedniego specjalisty jest kluczową decyzją. Warto zwrócić uwagę na autoryzowanych wykonawców rekomendowanych przez producenta.

Do takich wykonawców należą Autoryzowani Wykonawcy Crossin. Producent stale szkoli i monitoruje jakość ich pracy, aby gwarantować zgodność przetworzenia z kartą techniczną produktu. 

Szybkość realizacji

Termomodernizacja zamieszkałego domu to duże wyzwanie. Konieczność jednoczesnego mieszkania i remontu budynku wymaga szybkiego postępu prac, minimalnego wpływu na codzienne życie oraz skuteczności działań.

Dzięki technologii, doświadczeniu i wiedzy Autoryzowanych Wykonawców aplikacja piany realizowana jest zwykle w jeden dzień. Taki czas działania znacznie przyspiesza proces całości prac związanych z termomodernizacją. 

Pomoc i bezpłatne konsultacje

Autoryzowani Wykonawcy Crossin odpowiadają na potrzeby związane z izolacją i modernizacją poddaszy i wnętrz w starych budynkach. Jako eksperci pomagają w wyborze najlepszego rozwiązania i zapewniają profesjonalne i skuteczne wykonanie izolacji pianą PUR. 

Izolacja poddaszy, stropów i przegród wewnętrznych to codzienna praca Autoryzowanych Wykonawców Crossin. Warto skorzystać z darmowej konsultacji i wyceny przeprowadzanej przez specjalistów.

Aby uzyskać więcej informacji lub umówić się na spotkanie, wystarczy wypełnić formularz: www.crossin.pcc.eu/umow-konsultacje.

Autor: Crossin Insulations

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj