Systemy ociepleń LOBATHERM P i LOBATHERM P-WM

0

Cegła to tradycyjny materiał, kojarzący się z trwałością i ponadczasowością. Elewacje budynków, na których widoczna jest cegła klinkierowa, zwiększają walory estetyczne całego obiektu oraz dają poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom. Od strony technicznej fasada z cegły klinkierowej jest rozwiązaniem odpornym na uszkodzenia, które wraz z upływem czasu nie wymaga dodatkowych nakładów związanych z konserwacją elewacji.

Jednak, pomimo tych zalet, popularność fasad z cegły klinkierowej jest z roku na rok mniejsza, a wynika to przede wszystkim z wyższych kosztów wykonania takiej elewacji w stosunku do najbardziej popularnych technologii , czyli systemów ociepleń ETICS.

Chcąc spełnić oczekiwania inwestorów, którzy cenią naturalne materiały na elewacji, np. cegłę klinkierową czy kamień naturalny, a nie chcą rezygnować z zalet technologii ETICS, firma SIEVERT POLSKA wprowadziła do swojej oferty systemy ociepleń quick-mix LOBATHERM P oraz quick-mix LOBATHERM P-WM. Podstawową zaletą nowych rozwiązań względem tradycyjnego systemu ociepleń jest możliwość zastosowania jako okładziny zewnętrznej materiałów w postaci klejonych płytek ceramicznych, płytek ciętych z cegły czy kamienia naturalnego. Płytka klinkierowa, wraz z prawidłowo wykonaną spoiną wypełnioną zaprawą do fugowania quick-mix FM-T, idealnie oddaje charakter budynku wykonanego z cegły pełnej.

Inwestor, który zdecyduje się na okładzinę w postaci płytki, w pierwszej kolejności musi wybrać materiał izolacyjny. W zależności od dokonanego wyboru elewacja będzie wykonywana w systemie quick-mix LOABTHERM P, jeśli ociepleniem będą płyty EPS, lub w systemie quick-mix LOBATHERM P-WM z płytami izolacyjnymi z wełny mineralnej.

Wykonanie powyższych systemów nie różni się znacznie od tradycyjnych systemów ociepleń. Izolacja klejona jest metodą obwiedniowo-punktową za pomocą zaprawy klejowo-szpachlowej quick-mix SKS zbrojonej włóknem polipropylenowym, następnie wykonujemy warstwę zbrojoną z zaprawy quick-mix SKS, z zatopioną siatką z włókna szklanego quick-mix QMS 160. Na tym etapie prac należy zwrócić uwagę na uzyskanie odpowiedniej grubości warstwy zbrojonej. Następnie montowane są łączniki mechaniczne. Wraz z odpowiednio grubą warstwą zbrojoną zapewniają one nośność układu, który musi przenieść ciężar okładziny osiągający do 50 kg/m² w przypadku kamienia naturalnego. Okładzina klejona jest za pomocą wysoko elastycznego żelowo-trasowego kleju do płytek quick-mix FX 900. Ostatni etap to wypełnienie spoin zaprawą do fugowania quick-mix FM-T, zawierającą tras reński tubag. Zaprawa dostępna jest w 9 kolorach, dzięki czemu można ją bez problemu dopasować do praktycznie każdej okładziny.

Elewacja budynku wykonana w systemie quick-mix LOBATHERM P lub P-WM jest nie tylko estetyczna, ale wpływa także na komfort użytkowania obiektu, np. dzięki zmniejszeniu strat ciepła w budynku czy redukcji nasilenia dźwięków pochodzących z zewnątrz. Ponadto systemy z klejoną okładziną to rozwiązanie bezpieczne pożarowo, spełniające wymagania stawiane systemom ociepleń przez obowiązujące normy.

Źródło: Mateusz Przybylski, Produkt Manager Sievert Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj