post

Czy wiesz, że z Twojego domu ucieka ciepło? A wraz z nim pieniądze, ponieważ musisz przeznaczyć więcej środków na ogrzewanie. Co więcej, wyższe zużycie energii oznacza większą emisję gazów cieplarnianych, które zanieczyszczają nasze środowisko i wpływają niekorzystnie na zdrowie.

Jak temu zapobiec? Możesz zredukować koszty, a także emisję spalin, dbając o właściwą izolację swojego domu.

Czy wiedziałeś, że aż 40% ciepła ucieka z Twojego domu przez ściany? Kolejne 20% przez dach, a 15% przez okna. To naprawdę dużo. Jeśli nie zabezpieczysz właściwie budynku, możesz ponieść naprawdę duże straty, przy okazji wpływając niekorzystnie na powietrze, którym oddychamy.

Co zrobić, aby elewacja skutecznie chroniła nas przed stratami ciepła?

Po pierwsze - termoizolacja musi zawsze zostać właściwie dobrana do materiału, z jakiego został wykonany budynek. Jest to uwarunkowane przepuszczalnością wilgoci przez materiał, z którego zbudowano dom.
Podstawowymi izolatorami dostępnymi na rynku są styropian oraz wełna mineralna.

Po drugie - bardzo ważną rolę w montażu gra również właściwe zamocowanie mechaniczne materiałów izolacyjnych. Jest to odpowiedni dobór kołków fasadowych, które mechanicznie stabilizują powierzchnię elewacji (czyli styropian albo wełnę mineralną).

Dowiedz się, jak uzyskać: Elewację piękną na lata

Na elewację budynku działają różne czynniki, m.in. siły ssące wiatru oraz czynniki higrotermiczne. Dlatego niezwykle ważny jest dobór wysokiej jakości łączników, które dadzą gwarancję trwałości i stabilności systemu.

Dlaczego warto dbać o wysoką jakość termoizolacji domu?

  1. Oszczędzasz pieniądze wydawane na ogrzewanie
  2. Dbasz o środowisko i zmniejszasz emisję smogu
  3. Wydłużasz czas eksploatacji budynku i unikasz kosztownych remontów
  4. Zapewniasz estetyczny wygląd elewacji

Z kolejnych artykułów dowiesz się więcej na temat czynników oddziałujących na Twój dom i poznasz produkty, które pomogą Ci  skutecznie ocieplić budynek.

Źródło: Rawlplug

Partnerzy akcji

logo one
logo two
logo three
logo four
logo five
logo six